Co jsou to tzv. závitové koše?

Tak u nás říkáme kotvícím prvkům. Jedná se o jednoduché ocelové koše vyrobené ze závitových tyčí a ocelových výpalů. Tyto koše vyrábíme v několika velikostech, a to v závislosti na velikosti kotveného produktu.

Jaké je jejich využití?

Výhoda tohoto systému spočívá v bezproblémové instalaci sloupkového stojanu na kola nebo sloupku s nabíjecí stanicí, neboť ocelové výpalky (kříže), které jsou namontovány na ocelových pozinkovaných závitových tyčích (M10) drží rozteč otvorů v patce. Na pozinkované závitové tyče jsou navařeny nerezové závitové tyče (M12) v délce 150 mm, na kterých je možné po zabetonování i případné výškové nastavení sloupku pomocí dvojitých matic, v případě, že závitový koš po zabetonování nekoresponduje s finální výškou okolního terénu. Z betonu vyčnívají pouze nerezové závitové tyče M12.

Typy závitových košů a instalací na zámkovou dlažbu

Montážní šablona pro dokonalý výsledek

V případě, že se instaluje více kusů v řadě, tak dodáváme i víceúčelovou šablonu, která se jednoduše namontuje na rovné dřevěné hranoly. Před samotným zabetonováním připevníme šablonu k závitovým košům. Máme tak 100% jistotu, že závitové koše budou zabetonované v jedné rovině, a tedy i po namontování samotných stojanů na kola bude vše v dokonalé harmonii.

Pokud vytváříte zcela novou parkovací plochu a stavební práce ještě nejsou v plném proudu, tak Vám zašleme pasující závitové koše přímo na stavbu a to i s návodem a instalační šeblonou (viz. výše).

V případě dalších dotazů jsem Vám plně k dispozici na uvedených kontaktech.